penalty

0

Summary

Prodloužili jsme šňůru vítězství

Konečně přijede top tým, který nám nedá nic zadarmo, vystihl trenér Jiří Brunclík utkání s Českou Lípou úplně přesně. Však také v tabulce pátý Arsenal ukončil ve vloženém 15. kole divize B více než čtyři zápasy trvající neprůstřelnost, naši borci jako lídr tabulky po změně stran otočili na 3:2 a popáté v řadě vyhráli.

Po úvodní promarněné oťukávací šanci na každé straně se chopili iniciativy jistěji působící hosté. Přesně ve čtvrtině utkání byli zaslouženě odměněni vedoucí brankou. Dědka po 390 minutách a poprvé od utkání v Českém Brodě propálil po rohovém kopu z vápna nikým neatakovaný  Hejl.

Probudit nás  měla i okamžitá změna v sestavě. Do poločasu jsme ale bez nemocného nejlepšího střelce Klobásy žádnou z akcí nedotáhli, chyběla především kvalitnější předfinální fáze. Navíc jsme se i nadále museli mít na pozoru před nebezpečnými výpady hostů.

Když to nešlo fotbalově, pomohli jsme si po změně stran standardními situacemi. Po nákopu z vlastní poloviny se v mele na hranici šestnáctky dostal ke střele Vorasický a zamířil přesně k tyči 1:1.

Hlasatel na stadionu ještě ani neohlásil jméno střelce a už jsme slavili obrat. Parádní centrovanou nabídku hlavou usměrnil kapitán Chlumecký, který se tak trefil už ve třetím utkání v řadě. Jenže naše radost trvala jen deset minut. Hosté znovu zapnuli a naší statickou defenzivu záhy nachytali. Dvořák uklidil zpětnou přihrávku na šestnáctku tečovanou střelou mimo Dědkův dosah - 2:2.

Definitivní vysvobození nám tak přinesla až fatální chyba v rozehrávce Arsenalu, kterou vystihl Rejman. Blažek jeho samostatný únik hasil jen penaltovým faulem. Kapitán Chlumecký pak udržel nervy a z puntíku rozhodl.

V závěrečných minutách se nám tak podařilo urvat všechny body už podruhé v řadě.