V neděli cestujeme do Nymburka

SK Polaban Nymburk - FK Neratovice-Byškovice

nymburknera

V neděli 17.3. se od 15:00 utkáme ve druhém jarním utkání s Nymburkem na jeho hřišti. Tomu patří po podzimní části a prvním jarním kole ve vyrovnané tabulce 12 místo se ziskem 20 bodů při pasivním skóre 16:27. Do jarních odvet vstoupil jednobrankovou prohrou v Březové. V podzimním utkání jsme Polaban přehráli v poměru 3:2, když jsme v poločase prohrávali 2:1.

Utkání řídí - p.Nejedlo Tomáš, Švagr Tomáš a Dohnal Lukáš             delegát - p.Doubek Petr

Nymburk vyznává zelenou a nebo bílou barvu dresů.

Pojďme si vítězné podzimní utkání s Nymburkem ještě jednou připomenout

Na tři body jsme se pořádně nadřeli

hrdasbartybrusch

Dvě prohry v jednom týdnu jsme chtěli odčinit v prvním domácím utkání nového ročníku proti Nymburku. Za ten nastoupili Škarecký a Malík, kteří byli v jarních bojích součástí našeho mužstva.
  V opatrném úvodu jsme měli v sedmé minutě šanci. Po dlouhém balonu a zaváhání Malíka v brance hostů střílel do prázdné Barták, jenže jeho polovysokou střelu stačil obránce hlavičkou odvrátit. V 16 minutě se po míči za obranu objevil v šanci Kozák, vystřelil podél Malíka ale jeho zakončení minulo i branku. Hosté spoléhali na brejky a ty jim vyšli za našeho přispění dokonale. Nejprve vyrazili do brejku po našem špatně rozehraném přímém kopu na jehož konci Zorkler prostřelil vyběhnuvšího Dědka a hosté vedli 1:0. O deset minut později se po autu a přetaženém míči dostal ke střele Novotný, vymetl pavučiny v šibenici a soupeř vedl 2:0. To byla pořádně ledová sprcha ze které jsme se ale brzy oklepali a ve čtyřicáté minutě jsme Hrdého hlavičkou po rozehraném volném kopu Brusche snížili na 1:2. V zápětí mohli hosté svoje vedení navýšit ale jejich slabé zakončení po hezké kombinaci Dědek vyřešil a šlo se na poločasovou přestávku.
  V té došlo k mytí hlav a do druhého poločasu vyběhlo jiné mužstvo. Nováka nahradil Ďurinda a rázem nevěděli hosté kam dřív skočit. Ve 46 minutě orazítkoval Hrdý tyč a o pět minut později minul Kokoška z přímého kopu o vlásek pravou tyč. Za dalších pět minut bylo srovnáno. Centr z přímého kopu vrátil na vápno Kozák a Chlumecký ranou do šibenice nedal Malíkovi šanci. O chvilku později mohlo být ještě veseleji. Na aut Ďurindy si naběhl Barták, s míčem uklouzl hosté odvrátili ale Dudla nesmyslně šlápnul Bartákovi do břicha a to rozhodčím neuniklo, Dudlu vyloučil a kopali jsme penaltu. Kokoška s ní ale naložil bídně a vysoko přestřelil. Ani to nás ale nepoložilo a o další dvě minuty jsme vystihli špatnou rozehrávku Malíka, míč se dostal k Ďurindovi a po jeho centru dovršil obrat hlavičkou Barták. Navýšit skóre mohl ještě Pajkrt, ale jeho ránu s obtížemi Malík vyrazil. Hosté se v konci snažili o vyrovnání ale do šance jsme je nepustili a potvrdili vydřené tři body.
  Po nevydařené první půlce je potřeba mužstvo pochválit za předvedenou bojovnost z druhého poločasu. Za týden v Ostré  budeme chtít první získané body rozmnožit.