U10 - DoMa Cup v Roudnici

12.6. - turnaje se účastnilo 32 týmů z celé republiky, takže o velmi kvalitní týmy nebyla nouze a kluky čekaly velmi těžké zápasy již ve skupině. Do skupiny nám byly nalosovány Sokolov, Táborsko, Litvínov. Turnaj byl skvěle zoraginozavaný, hrálo se současně na 8 hřištích a týmy byly po 4 ve skupině. Výkop proběhl v 8. hod a končilo se po 17.h, takže si borci užili den plný fotbalu, jelikož jsme celkově sehráli 9 zápasů po 20 minutách, no celkem nálož :-)

Nominace: Šťastný, Lajn, Zloský, Filip, Hříbal, Žilka, Žežulka, Zajac, Novotný

první zápas ve skupině - FKNB - Sokolov 7:1
Soupeř se prezentoval kombinační hrou i odlišným rozestavením než my, ale kluci si svou rychlostí, důrazem i dobrým napadáním vytvářeli šance, které postupně proměňovali. Dařila se nám střelba ze střední vzdálenosti a zaslouženě jsme vyhráli.

druhý zápas ve skupině - FKNB - Táborsko 5:0
I v dalším utkání jsme tahali za delší konec a na hřišti se nám dařilo, povedené kombinace a chuť bojovat nám přinášeli šance, které jsme proměnili. Našim borcům nechyběl dobrý pohyb a ze slušné  obrany jsme vyráželi k rychlým brejkům.

poslední zápas ve skupině - FKNB - Litvínov 6:3
Do utkání jsme špatně vstoupili a celkem brzy prohrávali 0:3, soupeř trestal naše ztráty a nedůraz před brankou. Ovšem kluci se postupně oklepali přidali na tempu a začali na hřišti dominovat, v těžkých chvílích nás podržel bránkář Pavel Šťastný, takže jsme nakonec vyhráli i poslední utkání ve skupině a postoupili z prvního místa mezi 16 nejlepších.

V další fázi turnaje nás čekali postupně tito soupeři FA Praha, Meteror a Podolí.

FKNB - FA Praha 2:2
V další skupině jsme narazili na již známé týmy, se kterými se utkáváme častěji. Stále jsme chtěli hrát náročný fotbal, založený na napadání, což se nám dařilo, ale bohužel jsme v tomto zápase neproměnili několik šancí a po laciných chybách inkasovali, proto zápas skončil dělbou bodů.

FKNB - Meteor 0:4
Po delší pauze, která na nás zanechala stopy, jsme nastoupili do dalšího zápasu s těžkým soupeřem. Únava se začala projevovat a od začátku utkání jsme byli ve všech ohledech horší. Soupeř byl rychlejší, důraznější a zaslouženě vyhrál. Nám se v tomto zápase nedařilo nic.

FKNB - Podolí 5:2
Po nepovedeném zápase se kluci opět nakopli na vítěznou vlnu a celé utkání měli pod kontrolou, dobře jsme kombinovali a vytvařeli si šance. Všichni hráči chtěli hrát, dařilo se nám jak kombinačně, tak i jednotlivcům, takže bylo k vidění hodně pěkných kliček, vyhraných soubojů a plno radosti ze hry. Díky tomuto vítězství jsme obsadili 2. místo a postoupili do finálové skupiny o 1 až 8 místo.

Hned v první zápase se nám do cesty postavil soupeř z nejtěžších a posléze vítěz celého turnaje České Budějovice.

FKNB - České Budějovice 2:7
Naši kluci bojovali, nevzdávali se, snažili se vstřelit nějakou branku, což se jim i podařilo, ale soupeř z Budějovic byl nad naše síly. Sportovně jsme uznali sílu protivníka a už se těšili na další zápas, i když síly rychle ubývaly.

FKNB - Šumperk 4:1
Předposlední utkání kluci opět zvládli skvěle, celý zápas jsme měli více ze hry, dobře čapal náš brankář a na hřišti jsme působili kompaktně. Zajíci bojovali jeden za druhého a šli si celou dobu pro vítězství, velká pochvala za neustálou snahu o kombinační hru.

a je to tady - utkání o celkové 5.místo

FKNB - Líšeň 3:0
Hodně zajímavý soupeř, který používal prvky hry, se kterými jsme se zatím ještě tolik nesetkali (např. rozehrávané standardky na vysoké hráče), ovšem naši kluci si s tím skvěle poradili a byly i nebezpečnějším týmem. Po zásluze jsme vyhráli, jelikož kluci ze sebe vymáčkli poslední zbytky sil a celý zápas odehráli aktivně, dobře jsme napadali a měli spoustu získaných míčů. Pochvala od trenérů soupeře byla pro naše kluky zcela zasloužená. 

Hodnocení trenéra:

V první řadě všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za to, jak se na turnaji prezentovali, bojovali za svůj klub. Poděkování patří i rodičům, kteří kluky pořád podporovali a tyto akce prožívají s nimi. Jsme velmi rádi, že jsme se takto dobře obsazeného turnaje zúčastnili. Našich 8 později 9 statečných hráčů změřilo síly s kvalitními soupeři, různými styly a potvrdili si, že fotbal hrát umí a že když na sobě budou stále tvrdě pracovat, že jim fotbal přinese spoustu krásných zažitků. Pro nás trenéry to byla také skvělá zkušenost vidět práci kolegů a hlavně jsme prožili krásný fotbalový den, za který klukům i rodičům děkujeme. Těšíme se na další podobné akce a že se opět společně budeme radovat ze vstřelených branek...

Konečné pořadí:

1. České Budějovice, 2. Meteor Praha, 3. 1. FK Příbram, 4. Slavia Karlovy Vary, 5. FK Neratovice-Byškovice, 6. Líšeň atd.

Hráči:

Pavel Šťastný (Pája) - vydařený turnaj, v těžkých chvílích podržel tým a byl jistotou mezi tyčemi
Tadeáš Lajn (Lajnič) - vytříbený technik trápil soupeře kličkami a chytrým zakončením
Šimon Zloský (Šíma) - jeho rychlost, zarputilost a vůle byla příkladná jako vždy
Tobiáš Filip (Tobas) - náš Řepka bojoval, rval se a byl nepříjemný pro každého utočníka
Tobiáš Hříbal (Hříbek) - výborně četl hru, vyhrál obrovský počet soubojů a skvěle řídil hru
Libor Žilka (Líba) -  dynamický, fotbalový hráč, který byl vždy tam, kde měl být
Patrik Žežulka (Žíža) - rychlý levonohý štírek, který zaměstnával obranu svou hbitostí
Matěj Zajac (Zajda) - skóroval, bojoval, bránil i útočil a pobavil diváky i pěknými kličkami
Matěj Novotný (Mates) - rval se na hřišti o každý míč a jeho levačka hodně trápila soupeřovi brankáře