U13 - Minirepublika

10.4.2024 - naše kategorie se zúčastnila dalšího kola minirepubliky, čekala nás dlouhá cesta až k Hodonínu, konkrétně do pěkného fotbalového areálu Šardice u Kyjova. Zde jsme se postupně utkali s týmy ze Slovenska i Čech ( Skalica, Akademie Rača, Přerov a Hodonín). Jelikož některým našim hráčům přišla nominace do výběru SKFS, dostali příležitost hráči, kteří jsou u nás na testování a další hráči širšího kádru.

Průjezd Prahou i D1 u Brna nezklamaly a jelikož jsme časově nestíhali, kluci se na první zápas převlékli v buse, kde proběhla i TE-TA příprava :-)  Odehráli jsme 4 utkání po 35 minutách, 11 vs 11 na celé hřiště, takže velká minutáž (140 minut) v rychlém sledu. Velká výzva pro všechny hráče...

Skalica - FKNB 1:2
Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobře jsme se nabízeli, běžecky jsme vypadali velmi kvalitně, kluci hráli s chutí a soupeře jsme po celou dobu přehrávali. Škoda finální fáze, kde jsme častokrát nevolili vhodné řešení nebo chyběl správný výběr místa v předbrankovém prostoru. 

FA RAČA - FKNB 0:2
Na začátku se hrál vyrovnaný fotbal, nám se nedařilo držet míč a často jsme ztráceli první míče, cca od 10 minuty jsme začali diktovat tempo hry, zpřesnili jsme mezihru a začali jsme být nebezpeční. K vidění byly pěkné akce s přečíslením hlavně po naší levé straně. V rozestavení 3 - 4 - 3 jsme byli aktivní a ve velkém počtu napadali rozehru soupeře, snažili jsme se soupeři vnutit svůj styl hry.  

Přerov - FKNB 0:7
Naše nejlepší utkání, naši hráči hráli s velkou chutí, přímočaře do rychlosti, byli velmi trpělivý v přípravné fázi. Na hřišti byly vidět pohledné akce a pěkné branky. Byli jsme spokojeni i s odvahou a kreativitou při zahrávání standardních situací. 

Hodonín - FKNB 1:3
Nejtěžší soupeř na konec, začátek zápasu nám nevyšel jako by jsme měli vybité baterky, soupeř byl lepší kombinačně i pohybově, nefungovala nám organizace hry. Soupeř si vytvářel brankové příležitosti a buď nás před gólem zachránil Pája dobrým zákrokem nebo konstrukce branky. Do zápasu jsme se dostávali postupně, někteří hráči jeli na morál, ale tak od 15 minuty jsme se zlepšily jak pohybově tak herně, kluci začali lépe přepínat, také jsme vyhrávali více soubojů a byli kvalitnější jak při postupném, tak i rychlém protiútoku. Na konci utkání jsme se mohli radovat, 

Hodnocení trenéra Žežulky:

" Za takovéto akce jsme velice vděční, pro kluky jsou skvělé nejen minuty na hřišti, ale také ty společné, kde se buduje kolektiv a dobrá parta. Další cenná zkušenost s hrou na celé hřiště, která nám ukázala, kde se budeme chtít ještě zlepšit (organizace hry, vzájemné zajišťování, soubojovost, výběr místa v boxu atd.) Ale máme na čem stavět, kluci jsou cílevědomí, pracovití a hlavně se chtějí zlepšovat. V zápasech jsme viděli hodně povedených situací, odvážná řešení, rychlost i kvalitu při IHČJ (individuální herní činnosti jednotlivce). Radost máme z výkonu hráčů, kteří jsou u nás na testech, předvedli dobré výkony. Dost hráčů dokázalo vystoupit  z komfortní zóny a pralo se o individuální i týmový úspěch. Určitě všichni zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci klubu a za fajnový fotbalový den. "