Slavní odchovanci klubu odpovídali na otázku:

Jak vzpomínáte na své působení v Neratovicích a co byste klubu popřáli do druhé stovky?

Pavel Verbíř (vedoucí mužstva FK Teplice, 379 zápasů a 76 gólů v 1. lize):

verbir repre webV Neratovicích jsem působil v žákovských letech pod vedením trenéra Mandy Linharta, měli jsme skvělou partu a dosáhli skvělých výsledků, ať už v krajském přeboru či na různých turnajích.

Mé druhé působení bylo po návratu ze Sparty v osmnácti letech do dospělého fotbalu, trénoval mě trenér Hradecký s Mandou Linhartem mladším. Pro mě to bylo úspěšné vykročení do velkého fotbalu, hráli jsme ČFL a já po velmi dobrých výkonech odešel na vojnu do FK VTJ Teplice, se kterými jsem spojil celý svůj fotbalový život. TJ Spolana Neratovice moc děkuji.

Vím, že dnešní doba není jednoduchá, ale FK Neratovice/Byškovice bych popřál do dalších let hodně sportovních úspěchů, aby se jim podařilo vychovat mnoho dobrých fotbalistů pro český fotbal a aby se v Neratovicích opět hrála vyšší soutěž než divize.

Pavel Bucha (záložník FK Mladá Boleslav, 27 zápasů a 4 góly v 1. lize):

bucha repreNa působení v Neratovicích vzpomínám velmi rád. Tehdy jsem jako malý přišel z Čechie Kralupy do nejlepšího klubu v okrese. Když si to teď zhodnotím, byl to můj první vetší, velmi důležitý a správný krok v kariéře. Byly to krásné roky. Měl jsem tu spoustu kamarádů. Docela by mě zajímalo, jak se dnes mají a co dělají. Spoustu jsme toho vyhrávali a dařilo se nám. Nejvíce asi vzpomínám na to, když jsem měl tehdy možnost hrát první žákovskou ligu proti klidně i o tři roky starším klukům. Což mi hodně dalo a dost pomohlo. Byl jsem tu totiž hodně na očích. A také díky tomu jsem později dostal možnost přestoupit do Slavie, kde jsem se dál rozvíjel. Dále si taky vzpomenu na spoustu halových turnajů, co jsme odehráli a které jsem měl moc rád.

V Neratovicích mě trénovala spoustu trenérů. Upřímně si na většinu jmen už nevzpomenu. Dva trenéři mi ale utkvěli v paměti. A to jsou Marek Pospíšil a Pavel Novotný. Moc rád na ně vzpomínám. Fotbal s nimi byl zábava. Hodně s námi vše prožívali a přáli nám.

Klubu bych popřál mnoho úspěchů. A také aby se jim dál dařilo vychovávat kvalitní fotbalisty, jako tomu bylo doposud.

Jan Kalabiška (záložník 1. FC Slovácko, 162 zápasů a 18 gólů v 1. lize + další na Slovensku):

kalaVzpomínám samozřejmě jenom v nejlepším. Je to klub, který mě vychoval a vypustil do dospělého fotbalu, toho si vážím a jsem rád, že jsem tam v dětství mohl být.

Pamatuji si vynikající trávník, který tam v té době byl na hlavním stadionu. Staral se o něj pan Šimurda, jestli si dobře vybavuji. Sice jsme si tam nemohli skoro zatrénovat, ani přejít přes hřiště, aby nás neseřval,  ale byl to super pažit, na které v té době hrála i reprezentační jednadvacítka.

Klubu bych popřál, ať funguje minimálně dalších sto let a aby se tam ještě někdy zase hrála druhá liga.

Stanislav Klobása (útočník FC Vysočina Jihlava, 25 zápasů a 5 gólů v 1. lize):

klobasa repre
Přeji neratovickému fotbalu jen to nejlepší a především, aby se staral o mládež jako doteď. Ať mají hodně úspěchů, radost z fotbalu a co nejvíce mladých odchovanců.

Nejvíc vzpomínám na žákovskou extraligu. I když jsme sestoupili a většinu zápasů prohráli, tak mě tato sezona fotbalově posunula víc, než kterákoli jiná v Neratovicích.

 

 

Tomáš Čvančara (útočník Slavoje Vyšehrad, 1 zápas v 1. lize):

cvancara repre
Prožil jsem v Neratovicích krásné dětství. Je to část mého fotbalového života, která ve mně zůstane navždy a na kterou moc rád vzpomínám. Klubu bych chtěl popřát, aby se mu dařilo a vychovával hráče tak dobře, jako vychoval i mě.