Nový stadion

Projekt nového multifunkčního stadionu v Neratovicích Vám představuje předseda klubu Vladimír Kaňka

01 webAktuální situace stadionu v centru Neratovic je žalostná. Stavba má již svou slávu dlouhé roky za sebou a díky svému stáří vykazuje mnoho vad na své kráse. Stavba je vybudovaná na navážce a postupem času se převážně část tribuny sesouvá směrem ke hřišti. Špatný odvod vody z velké plochy vede k zatékání do nosných konstrukcí. Stadion si tak říká o rekonstrukci, která je nevyhnutelná a každým dalším rokem více akutní. Po celkovém rozboru současného stavu celé budovy nám vzešla jediná varianta, a to je stavba nového komplexu. Rekonstrukce by byla tak nákladná a rozsáhlá, že by znamenala stavbu nové budovy na nestabilním podloží. Proto jsem se rozhodl vrhnout se do návrhu víceúčelové dvoupodlažní stavby, která by splňovala ty nejvyšší parametry.

Do úvodního návrhu jsem se snažil zohlednit všechny potřebné parametry. Těmi jsou převážně současné požadavky fotbalového klubu a atletického oddílu. Tyto oba spolky se starají o členskou základnou, která je okolo neuvěřitelných 500 aktivních členů. Nový stadion by tak splňoval potřebný počet šaten pro všechny týmy-členy, trenéry či funkcionáře. Dále by zde byla nově vybudovaná tělocvična pro využití nejen v zimě, ale také pro technické disciplíny atletů či pohybový trénink těch nejmenších. V denních hodinách například také pro školy a školky. Dále školící prostory pro trenéry či okresní kurzy.05 web

Po fotbalové stránce jsme si stanovili to, aby byl stadion, co nejvíce multifunkční a splňoval požadavek UEFA II, který znamená jednu zásadní věc, kterou je možnost pořádat mezinárodní utkání například mládežnických reprezentací. Třída UEFA II určuje a požaduje přesný počet a velikost šaten, WC a sociálního zázemí, technického zázemí, místa pro novináře či přesný počet míst pro sedící fanoušky samotných utkání. Dále také nezapomíná na počet parkovacích míst pro automobily, autobusy či přenosové vozy. To vše náš návrh splňuje.

Dále by zázemí stadionu mělo potřebné wellness pro rehabilitaci sportovců a posilovnu, která nám v současné době tak schází pro silový rozvoj. Stadion je navržený tak, aby co nejlépe zapadal do současného konceptu stadionu a jeho okolí. Zohledňuje kombinaci sportovních a parkovacích ploch a také současné a převážně nové zeleně v areálu.

06 webO vizuální stránku celého projektu se postarali Architekti z CS architects s.r.o, kteří všechny požadavky vizuálně zapracovali do konečné podoby stadionu. Určili samotnou hmotu stadionu, tribuny a tělocvičny. Vyřešili veškerý pohyb lidí v celém areálu. Jejich úžasnou práci musíte zhodnotit sami.

V současné době bude moje snaha zajistit finance na projekt pro územní a stavební povolení včetně vyřízení stavebního povolení. V průběhu tohoto času bude již nezbytné řešit všechny možnosti dotací či financování tak nákladné stavby.

Samotná realizace by tak znamenala ty nejlepší podmínky pro sportovce, sportovní akce okresního či mezinárodního měřítka. Neratovice by se tak mohli chlubit novým stadionem v samém srdci města.

 NOVÝ STADION
Návrh nového stadionu si můžete prohlédnout...ZDE.
VS

 SOUČASNÝ STAV
Současný stav stadionu je k dispozici...ZDE.