0

Summary

K obratu zavelel střídající dorostenec Malák

P1239624

Začátek derby byl opatrný a žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Jako první jsme měli vyloženou šanci Pajkrtem v desáté minutě. Vrácený míči po rohu na malém vápně hlavičkoval nikým neobsazen nad branku. O čtyři minuty později šli domácí do vedení parádní dalekonosnou ranou Kovaříka která vymetla šibenici. Odpovědět mohl o pět minut později Moravec po chybě domácí obrany jenže v zakončení zklamal a svoje sólo střelou podél brankaře do branky nenasměroval a určil tak skóre prvního poločasu ve prospěch domácích.

Druhou půli jsme začali nejhůře jak jsme mohli. Na vápně jsme dali prostor Šmejkalovi a ten krásným obstřelem vymetl levou šibenici Dědkovi branky a prohrávali jsme 2:0. A mohlo být ještě hůř nebýt Dědka v naši brance. Na půlce jsme přišli o míč následoval brejk a střelu reflexivně Dědek vyrazil. O chvíli později opět po zaváhání naší obrany musel hasit střelu z malého vápna. Po této strašidelné desetiminutovce jsme se ale oklepali a díky prostřídaní jsme začali přebírat otěže utkání. Obrat načal svým premiérovým gólem v divizi střídající dorostenec Malák. Po přetaženém a vráceném rohu se na vápně objevil sám a mazáckou placírkou k tyči snížil na 2:1. Za šest minut se na pravé straně uvolnil opět Malák, odcentroval na zadní tyč na volného Kozáka. Ten chtěl ještě vylepšit pozici pro Ducha, jenže ten na přihrávku o centimetry nedosáhl. Náš narůstající tlak korunoval dalekonosnou ranou Rejman. Bodlák si na ní sice sáhnul ale vytlačit z branky jí nedokázal a bylo srovnáno. Obrat dokonal devět minut před koncem Kozák. Z přímého kopu nejprve trefil zeď a následnou ránu k tyči vyrážel Bodlák, podle pomezního, již za brankovou čarou a vedli jsme 3:2. To neunesl Folwarcny, počastoval pomezního hrubými urážkami a pakoval se ze hřiště. Konec zápasu jsme si proti deseti zkušeně pohlídali a vezeme z derby tři body.

Vítězstvím v derby jsme částečně odčinili propadák z minulého kola a učinili tak nejlepší pozvánku na následující derby se sousedem z Libiše.