3

Summary

Střeleckou smůlu jsme protrhli s Kladnem

hrdaskozy

Naši borci urvali první vítězný zápas v sezoně. Na vítězství jsme se ale pořádně nadřeli. Řada našich nedotažených až zpackaných brejků nechávala duel otevřený do poslední chvíle. Při šancích soupeře jsme nejednou trnuli.

Měli jsme zápas pod kontrolou, ale poté, co jsme soupeře špatnou defenzivní činností při standardní situaci dostali do hry, nastal náš stres. Znovu se začala promítat psychika, báli jsme se hrát fotbal a dělali všechny věci obráceně. Měli jsme štěstí, že jsme zápas uhráli 2:1.
Přitom jsme rozehráli první domácí mač v ročníku velmi dobře. Levý bek Pajkrt narážečkou s Hrdým prošel středem obrany a zkušeně šajtlí ukončil náš od začátku přípravy trvající gólový půst. Jediným střelcem jinak vyrovnaného prvního poločasu ale zůstat nemusel. Ještě za bezbrankového stavu neozdobil parádní akci hostů stoper Hanzlík, který sám před brankářem nezamířil mezi tyče. Na pozoru se Dědek musel mít i proti pokusům Jiřího Růžičky a Pospíšila. Naši borci hrozili hlavně Hrdým. Cíl ovšem nenašly ani výpady Yaroshenka.

Nejpovedenější pasáž zápasu jsme odehráli těsně po návratu z kabin. Vorasický hlavou ještě těsně přestřelil, Hrdý utaženou pumelicí orazil tyč. Třetí možnost se už ujala. Na první pohled nenápadná střela Jakuba Gombáše přes Vokounovu snahu skočila v síti. A jak se později ukázalo byla vítězná.

Hosté ale již po třech minutách vstřelili kontaktní gól. Z hlavy Javorka přišel v 56. minutě. Najednou se nám přestalo dařit, vypadli jsme z role a útoky se začaly valit na naší bránu. Chvíli po rozehrání u tyče tahal ránu Čížka, který šel z úhlu sám. Deset minut poté už jen sledoval, jak o vítězi utkání rozhodují centimetry. Po zakončení v poločase střídajícího Dejčmara do tyče totiž našel míč v rukavicích. Bez úhony jsme přečkali i další závary a se štěstím uhájili první vítězství v novém ročníku.