6

Summary

Nakonec jsme vyválčili dva body

P1179703

Po penaltovém rozstřelu jsme uhájily domácí hřiště v šestém kole divizní soutěže. Od první domácí porážky v sezoně proti Ostrovu  nás ale dělili jen minuty. Vysvobozením se pro nás stala až penalta nařízená v 88. minutě. Brankář Vaněček převálcoval ve vzdušném souboji Kozáka a hosté na rozdíl od některých předešlých výroků rozhodčího ani neprotestovali. Hrdý, který i tentokrát nastoupil netradičně na stoperu, hru nervů zvládl a srovnal na 1:1.

A to jsme mohli v nastaveném čase sebrat i všechny body, Vaněček ale po standardní situaci a hlavičce střídajícího Vorasického svůj tým v klíčové chvíli podržel. Zlikvidovat se hostům podařilo i dorážku Kalabise. Závěrečná šance přesně dokumentovala, že právě efektivnější zakončení bylo pro naše borce i tentokrát hlavní překážkou na cestě za vítězstvím v normální hrací době.

Už v prvním poločase byl poměr vyložených šancí 4:1 v náš prospěch. Po úvodním zakončení Maláka míč poskakoval po čáře, Pajkrt jako by se samostatného nájezdu na Vaněčka zalekl a kličkou na svou slabší nohu se sám připravil o zakončení, Kozák se mohl jen vztekat, když míč z jeho kopačky těsně minul levou tyč ani střela Chlumeckého se mezi tyče nevešla.

Hosté se do vyložené šance dostali po naší chybě v rozehrávce. Ex-ligový kapitán Psohlavec si ale tváří v tvář na pohotově vybíhajícího Kundráta nepřišel. Povedlo se to až po půli Janovskému, který v 65. minutě tečovanou střelou potrestal naší lehkovážnou rozehrávku v zadních řadách.

Naše útočné snahy se mohly dočkat odměny v 77. minutě, Vaněček si ale po velkém závaru střílejícího Chlumeckého doslova vychutnal. Naštěstí pro náš tým vyrovnání pouze o pár minut pozdržel.

V penaltovém rozstřelu se úspěšností mohl pochlubit pouze Kundrát, který lapil dva pokutové kopy. V osmé sérii ještě Bucha první ze dvou mečbolů nezúročil a pálil mimo, v desáté už Barták nabídkou na druhý bod nepohrdl.