yellow card

3

Summary

Domácí rozlučku otáčeli střelci z obrany

Po dvou venkovních remízách jsme zabrali naplno a završili domácí stoprocentní bilanci. V posledním domácím utkání letošního podzimu jsme otočili proti pražské Aritmě na 3:1. Před závěrečným duelem první části soutěže tak máme jistotu, že zimní přestávku strávíme v čele tabulky. O tom, jestli se čtyřbodovým či vyšším náskokem, rozhodne nedělní duel Mostu na Meteoru.

Aritma nepatří mezi venku nebezpečná mužstva. Kromě výhry na půdě beznadějně posledního Rakovníku sesbírala většinu bodů v domácím prostředí. U nás ale měla po necelé půlhodině nakročeno k vylepšení bilance, když její hráči přímočarou akcí do naší rozhozené obrany ztrestali naší ztrátu na polovině hřiště.

Naše mužstvo ale na podzim pravidelně mívá lepší druhé poločasy, což jsme potvrdili i tentokrát. K obratu zavelel krátce po pauze a našem obrovském tlaku při rohovém kopu svou čtvrtou podzimní trefou Vorasický. Bucha jen pár vteřin předtím napálil tyč.

Po necelých deseti minutách a další standardní situaci, tentokrát z hloubi pole v podání Klobásy, rozvlnil síť z podobného místa i současný kapitán Chlumecký. Pro dalšího defenzivního hráče šlo dokonce o šestý zásah v sezoně. Razítko na podzim bez jediného domácího klopýtnutí dal pět minut před koncem vlastenec kapitána Pivrnce, jak jinak než po rohovém kopu.

V posledním podzimním kole nás jako lídra soutěže čeká vůbec nejkratší venkovní výjezd sezony, představíme se v derby v Brandýse.