FK Neratovice-Byškovice - SK Český Brod   3:2np (0:2)

MU divize sk.B - 24.kolo - SO 5.5.2018 - 10:15   diváků 120
RO - Kovářová Veronika, Pekař Eduard, Horáček Michal   delegát - Berka Petr

branky - 83' Vorasický, 92' Škarecký

Konečně jsme protrhli smůlu posledních zápasů a s favoritem z Brodu jsme urvali dva důležité body pro naše sebevědomí.
  Samotný zápas začali lépe hosté a čtvrthodinku byli lepším mužstvem. Lépe kombinovali a drželi častěji míč na svých kopačkách. Na našich byla znát nervozita a z toho pramenící chyby, ze kterých se ale soupeř  do vážnějších situací nedostal. Druhou čtvrthodinu jsme hru vyrovnali, ale přes pozornou obranu hostí jsme se jen těžko prosazovali. Když se již zdálo že přebíráme otěže zápasu udeřili hosté z přímého kopu z levé strany. Na centr do vápna si naskočil nikým nehlídaný Makovský, uklidil míč hlavou do naší branky a poslal hosty do vedení. Obdržená branka nás na chvíli zmrazila ale postupem času jsme začali stále víc ohrožovat Drápelu v hostující brance. Paradoxně z našeho tlaku přišla opět jako v minulých zápasech chyba, kterou hosté v samotném závěru poločasu potrestali podruhé. Po brejku odcentrovali po zemi z pravé strany a důrazný Jindřich zvýšil skluzem na poločasových 0:2.
  V kabině si to naši borci vyříkali a do druhé půle jsme vlétli, zatlačili soupeře na jeho půli a bylo otázkou času kdy se pohne skóre na naší stranu. Jenže naše vytvořené šance končili na Drápelovi a nebo mimo branku. Za naše nesmírné úsilí jsme byli odměněni v posledních minutách zápasu. Nejprve Pajkrt poslal v 83 minutě centr do vápna, ten propadl až k volnému Vorasickému a ten do prázdné snížil na 1:2. Vstřelený gól nás ještě více nabudil a na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým. Na poslední roh v 92 minutě si nejvýše naskočil Škarecký, uklidil míč na vzdálenější tyč a odpálil radost z vyrovnávacího gólu. Pokutové kopy jsou vždy loterii a tentokrát se štěstí přiklonilo na naší stranu, když Švejda soupeři dva lapil a druhý bod tak zůstal na našem trávníku. Nutno podotknout že za druhou půli brodští naší branku vůbec neohrozili a na naší hru nenašli odpověď.
   Za předvedený výkon, zejména ve druhém poločase, jsme byli odměněni ziskem dvou bodů a snad jsme si i zvedli sebevědomí do dalších zápasů. Divákům se naše hra líbila a po zásluze odměnili naše hráče dlouhým potleskem.