4

Summary

Velvary dobily naší tvrz

regiskari 600

V posledním  utkání sezony jsme sahali po cenném zisku s nejlepším týmem své divizní skupiny. Po gólu ze závěrečných minut jsme ale nakonec odešli z domácího souboje s Velvary s nejtěsnější porážkou.
Hosté přijeli jako už několik kol jistý vítěz soutěže, přesto se hrálo poměrně tvrdě (ŽK 4:4) a v horkém počasí byla na obou týmech vidět touha po vítězství. Jediným gólem jej nakonec v bojovném utkání urvali o něco nebezpečnější hosté.
Brankář Švejda v 86. minutě vyrazil s vypětím sil tvrdou ránu zpoza šestnáctky jen před sebe a jediným dobíhajícím byl hostující Chrobák, který z dorážky málem protrhl síť.

V letošním ročníku jsme tak zůstali na jedenapadesáti bodech z minulého kola a obsadili konečnou pátou příčku, o lepší skóre ze vzájemných zápasů před Ostrou.
Ještě v její polovině se jevila reálně šance, po podzimu druzí,že by jsme si to mohli se Slovanem rozdat o postup do ČFL. Zradila nás podle trenéra Staňka hlavně psychika. Naší bolestí bylo proměňování šancí. Také není možné, abychom nasbírali za sezonu čtyři červené karty zanalyzoval kouč Staněk příčiny propadu jarní tabulkou.

Trenér Tomáš Staněk - „Porážka gólem z 85. minuty mrzí. Minimálně na bod to dnes bylo. Nedokázali jsme po těžké střele pohlídat druhou vlnu.Vzhledem k počtu vypracovaných šancí je ale asi výsledek spravedlivý. Hosté měli v prvním poločase dvě jasné gólovky, ve druhém jsme hru vyrovnali, ale v celém utkání jsme hrozili pouze ze standardek. Kromě nich jsme neměli nic a dopouštěli se jednoduchých ztrát, což nás stálo hodně sil. Se sezonou jako celkem nejsem spokojený. Na druhou stranu sezona byla v umístění, počtu bodů a gólů lepší než ta předešlá. A doufám, že příští bude znovu o něco lepší."