1

yellow card

1

Summary

Komentář - Po dopolední prohře Kladna jsme věděli, že v případě vítězství v Boru se posuneme na první příčku naší divizní skupiny. Domácí potřebovali po čtyřech porážkách nutně bodovat a tak nás čekal obtížný souboj.
  V prvním poločase jsme byli lepší na míči a domácí jsme k ničemu podstatnému nepouštěli a sami jsme po kombinacích a standardkách ohrožovali domácí branku. Největší šanci měl v 19 minutě Moravec. Po nezištné přihrávce z levé strany od Ďurindy se objevil na malém vápně osamocen, ale jeho střela z první se do branky nevešla. Ve 24 minutě se připomněli i domácí. Po centru z levé strany se ve vápně objevil nikým nehlídaný domácí hráč, jenže se své šance zalekl a s jeho slabou střelou si bez problému Švejda poradil. Na druhé straně se zaskvěl po střele Regnera domácí brankař a jeho střelu vyrazil. V 31 minutě jsme se již dočkali. Z levé strany odcentroval Ďurinda. K míči se dostal Regner a propálil vše co stálo v cestě. Poslal nás do vedení a zároveň stanovil poločasové skóre.
  Ve druhé půli domácí podle očekávání přidali a nám se přestala dařit kombinace a neudrželi jsme míč tak často jako v první půli. Ještě že domácí šanci, kterou si vytvořili v 47 minutě po chybě Švejdy, nedokázali gólově vyjádřit. Jejich střelu k tyči vytěsnil Švejda a odčinil svojí chybu. Domácí ve snaze o vyrovnání vsadili vše na útok a otevírali obranu čím dál častěji a to začala být voda na náš mlýn. Z brejků jsme se dostávali do vyložených šancí. Tu asi největší zakončil hlavou o milimetry vedle domácí levé tyče Škarecký. V 85 minutě se po přesném centru Ďurindy hlavičkou prosadil Vorasický a zvýšil na 2:0. Tím jsme definitivně zlomili odpor domácích.
  Vezeme od posledního tři vydřené body a vyhoupli jsme se do čela naší divizní skupiny. Z pěti zápasů jsme ztratili pouze jeden bod.

Trenér Tomáš Staněk – „Z dnešního zápasu jsem měl tak trochu obavy. Domácí měli po čtvrtém kole čtyři porážky a potřebovali se nutně chytit vítězstvím. V první půli hráli hodně zatažený z bloku a čekali na naše chyby. Nám se podařilo Regnerem vstřelit branku, což byla voda na náš mlýn. Domácí se dostali do jedné šance, kterou ale zakončili slabě.
  Druhý poločas nebyl z naší strany úplně nejlepší. Soupeř nás začal napadat a hrál na větší riziko a tím nám otvíral prostor. Z brejků jsme si mimo gólu Vorasického vypracovali ještě tři vyložené šance, které jsme ale neproměnili. Vítězství je to ale zasloužené. Kluky chci pochválil jak danou situaci zvládli. Máme osm plusových bodů v tabulce pravdy a už se těšíme na Motorlet.“